Зараз дуже популярною є думка про другорядність МП-3 файлів. Мовляв, справжню, „нестиснену” музику можна почути лише на компакт–дисках. МП-3 – це таке собі лайно для підлітків, які полюбляють качати з інтернету файли та „хавати” переважно попсовий МП-3-продукт тонами.
Інша точка зору, яка скорше за все намальована рекламістами передбачає сприйняття МП-3 яко всеохопного бренду. Припустимо, постаралися в цьому напрямку виробники МП-3 плеєрів.
Ну так, - скажете ви, - ми і без тебе це знаємо, чуваче! це банальний пиздьож!
Це знаю і я, але хочу зрозуміти, чому ж саме я щодня зранку закачую у свій МП-3-плеєр нового музону і щоранку а також щовечора слухаю, слухаю, слухаю. Інколи слухаю і на роботі. Інколи слухаю постійно. Чому? Не сказав би, що я слухаю „низькоякісну попсу”, або „музику яка не передбачає високої якості звуку”. Тобто виходить, не дуже й то важливо, що музика „стиснена”, або „вона як бренд”. Це явище скоріше культурологічне (блядь!). Існує така собі технологія, яка дозволяє зберігати на одному DVD–диску просто безліч музики, яку на звичайній програвальній техниці можна цілком пристойно слухати. Це схоже на цифрову фотографію, яка робиться фотографом-аматором. Замість вишукування „цінного кадру” можна зробити тисячу. З них обрати пару справді цінних. І все це фактично безплатно. Все це схоже на ящик пива. Важлива якість лише першї пляшки – потім все одно. Головне що його багато. Музики як пива має бути багато. Що далі??? Я сам не знаю що далі. А ви знаєте?
пʼятниця, 8 серпня 2008 р.
Підписатися на:
Дописати коментарі (Atom)
11 коментарів:
"Зараз дуже популярною є думка про другорядність МП-3 файлів".
Подібне народилось в момент створення формату.
Тобто існувало завжди.
"МП-3 – це таке собі лайно для підлітків, які полюбляють качати з інтернету файли та „хавати” переважно попсовий МП-3-продукт тонами", - ФІГ ТАМ.
MP-3 Завжди, зауважаю, завжди позиціонувався і ентузіастами, і аналітиками, і фахівцями, і виробниками техніки як піратський формат.
"Інша точка зору, яка скорше за все намальована рекламістами передбачає сприйняття МП-3 яко всеохопного бренду. Припустимо, постаралися в цьому напрямку виробники МП-3 плеєрів".
МП-3 рулив по повній ще фіг зна як давно, навіть до ТЕОРЕТИЧНОЇ появи таких плеєрів.
І інші фактори вплинули на "яко всеохопного бренду"
1. я не дуже вірю "позиціонування". це лайно. я вірю лише в те що Я (ЙА) сприймаю і як я це сприймаю. Тут ти, Льоня, це й прочитав.
2. зараз і у всі часи була ціла купа технічних новинок та цікавинок. але про них і тоді і зараз широкому загалу нічого не відомо. за моїми власними спостереженнями МП3 стало конкурувати з дисками та бути справді явищем КУЛЬТУРИ, а не техніки. я ж про культуру пишу.
"MP-3 Завжди, зауважаю, завжди позиціонувався і ентузіастами, і аналітиками, і фахівцями, і виробниками техніки як піратський формат". Припустимо ЖЖ так само позиціонувався як інтелектуальна розвага. платформа для вумних дискусій. але хєра лисого! це переважно тупопорожній чос.
Твоя перша відповідь - це ЧИСТА точка зору. В такому випадку просто тупо казати, що вона правильна, чи хибна. Для тебе правильна, а якщо вона ще й до того ж твоя, то в мене нема права її критикувати.
Так, почало конкурувати, але не в форматі культурного явища, і не розвивалось воно так. ФІГА.
Просто формат відносно прийнятний був для всіх. В плані якості, розміру. Жодної лірики - першочергово - прийнятність, другорядне - культурка.
"MP-3 Завжди, зауважаю, завжди позиціонувався і ентузіастами, і аналітиками, і фахівцями, і виробниками техніки як піратський формат"
Добре, скажу з позиції людини, яка завжди цікавилась ринком айті.
я завжди сприймав мп-3 як піратський формат, такої ж точки зору були ті люди з якими я спілкувався і всі інші. Всі інші написані вище.
Все інше завжди казалось в другу чергу.
МП3 як культурне явище, це коли:
мпз з'явилось. потім воно стало таким прийнятним, що багато хто ним зацікавився. потім мпз стало невід ємною частиною життя людини. тобто стало частиною його світу. стало явищем культури. як наприклад автомобіль, комп ютер, телефон.
здається ти сприймаєш слово "культурний" трошки не так. все о я тут пишу - це звісно ж точка зору. але її обов язково тре сприймати критично і навіть іронічно та цинічно. хіба я претендую на наукове дослідження? просто в голову прийшло, що для мене це так. Цікаво (дуже) як це для інших людей :)
про піратський формат - довгий час для мене взагалі не було зрозуміло, що є якись інший формат. зараз відсотків на 95 вся аудіо- відео- софт- продукція, яка є в мене піратська. я не готовий платити якимось долбойобам по долару за трек, коли я його можу на шару скачати. навіть не стільки жалко долара (хоча і долара теж). Більше єботні буде.
хай живуть усі формати! Хочу музику качати!
МР3 - як винахід друкарства, внаслідок якого, з"явилися читачі. внаслідок популяризації МР3 -з"явилися музикослухачі.
Комусь достатньо паперової книжки, хтось уже читає з електронних.
Головне суть, а не стутус "попсовості". в такому разі паперові книжки - це також попса дрімуча.
гм. так в чому ж СУТЬ? я щось не дуже втямив сенс повідомлення.
суть в тому, що МР3 - корисне і приємне
Чим же ж МПз приємніше СД-диска?
Якістю звука.
БУГАГА!
Для мене МР3 - це аналог автомата Калашникова світу високих технологій.
Чому калаш руліт?
Ідеальний інструмент для своїх задач, максимально простий.
Він оптимальний, а все інше нє валнуєт.
От МР3 такий само інструмент.
найкращий формат з усіх можливих, це як старенька Шкода 60 років - коштує десятки тисяч:)
тобто...
ти кажеш, що найкращий варіант - вінілові платівки? так? :)))
Дописати коментар